Jak kupić mieszkanie w stolicy?

Warszawa bez wątpienia jest jednym z najatrakcyjniejszych miast Polski. Coraz więcej ludzi pochodzących z naszego regionu szuka w niej nowych perspektyw zawodowych. Mieszkania w stolicy kupują więc nie tylko rodowici […]

Mieszkanie w Warszawie

Mieszkanie w stolicy?

Warszawa bez wątpienia jest jednym z najatrakcyjniejszych miast Polski. Coraz więcej ludzi pochodzących z naszego regionu szuka w niej nowych perspektyw zawodowych. Mieszkania w stolicy kupują więc nie tylko rodowici warszawianie, ale coraz częściej osoby przyjezdne. Przed inwestycją warto się zastanowić, jakie mieszkanie będzie dla nas najlepsze zwłaszcza, że wybór mieszkań jest ogromny. Możemy się o tym przekonać odwiedzając portal http://www.ihouse.pl/warszawa/wynajem/mieszkanie i przeglądając zgromadzone w wirtualnej bazie ogłoszenia. Musimy przemyśleć, czy stać nas zakup mieszkania, czy może chcielibyśmy tymczasowo coś wynająć. Pomyślmy także nad lokalizacją, gdyż w przypadku Warszawy będzie ona niezwykle istotna. Przykrym faktem będzie z pewnością cena lokalu znajdującego się w ścisłym centrum Warszawy. Różnica w wartości nieruchomości wynosić może nawet kilkaset tysięcy.


Na co zwrócić uwagę przed zakupem mieszkania?
Warszawę możemy porównać do żywego organizmu, który nieustannie się rozwija. Jeśli zamierzamy kupić tu mieszkanie weźmy pod uwagę przede wszystkim lokalizację. Kwestie, które powinny także nas zainteresować przed zakupem to:
1) Całodobowe sklepy z alkoholem – do końca nikt nie wie, ile dokładnie jest ich w Warszawie i stale wyrastają jak grzyby po deszczu. Oprócz hałasu doskwierać nam będzie także agresja zakupoholików, a czasem nawet ich zaczepki.
2) Domy komunalne – mimo że sporą część mieszkań w kamienicach zajmują ludzie na poziomie, to jednak budynki te są utożsamiane najczęściej z marginesem społecznym. Życie w takiej okolicy do łatwiejszych nie należy, więc zanim się zdecydujemy, przyjrzyjmy się dokładniej otoczeniu.
3) Kolejne inwestycje – mogą popsuć nam piękny widok za oknem.
4) Lotniska – nie da się ukryć, że jest to poważny problem generujący znaczny hałas.
5) Natężenie ruchu – mieszkanie przy bardzo ruchliwej ulicy może okazać się bardzo dokuczliwe.

Duże miasto – duży problem?
Warszawa składa się z osiemnastu osiedli, a mieszka w niej prawie dwa miliony ludzi. Poszukiwania mieszkania idealnego mogłoby zająć bardzo dużo czasu. Takie problemy nie będą dla nas istotne, jeśli skorzystamy z portalu www.ihouse.pl. Lokalizacja każdego mieszkania jest dokładnie zaznaczona na wirtualnej mapie, dzięki czemu będziemy mogli się w prosty sposób udać do tego, które wybierzemy do ewentualnych oględzin. Z łatwością można skontaktować się także z właścicielem danej oferty, by uzyskać na jej temat więcej konkretnych informacji. Portal jest niezwykle przejrzysty i z pewnością poradzimy sobie z jego obsługą.