Bidety po polsku

Choć nie jest to sprzęt niezbędny w każdej łazience, to jednak zalety jego posiadania docenia coraz więcej mieszkańców naszego kraju. Postanowiliśmy więc sprawdzić, czym kierujemy się podczas wyboru baterii bidetowych. […]

bidet

Bidet. Foto: Łazienka, Creative Commons.

Choć nie jest to sprzęt niezbędny w każdej łazience, to jednak zalety jego posiadania docenia coraz więcej mieszkańców naszego kraju. Postanowiliśmy więc sprawdzić, czym kierujemy się podczas wyboru baterii bidetowych. Nasze badania oparły się na informacjach udostępnionych przez serwis internetowy Skąpiec.pl.

Najważniejszym kryterium branym pod uwagę przy zakupie baterii bidetowej jest oczywiście producent. Najczęściej wybieraną marką specjalizującą się w akcesoriach tego typu jest Hansgrohe. Wydaje się, że popularność tego niemieckiego koncernu bierze się z bardzo bogatej i różnorodnej oferty. W katalogach firmy znajdziemy zarówno proste i klasyczne, jak i bardzo nowoczesne baterie bidetowe. Nie zabrakło tam również modeli pasujących do łazienek utrzymanych w stylu retro. Podobną popularnością cieszyły się produkty największego w Europie koncernu zajmującego się produkcją urządzeń sanitarnych, czyli Grohe.

Jeśli chodzi o kolor baterii, zazwyczaj decydujemy się na klasyczny chrom. Aż 78% osób poszukujących akcesoriów do bidetu poprzez serwis Skąpiec.pl było zainteresowane właśnie tym rodzajem wykończenia. Pozostałe materiały, czyli mosiądz, nikiel i złoto pozostały daleko w tyle, ciesząc się popularnością oscylującą pomiędzy 10 a 5%.


Kolejnym ważnym kryterium jest sposób mocowania baterii do bidetu. Tutaj z kolei prym wiodą krany montowane na stojąco, czyli bezpośrednio przylegające do urządzenia (zainteresowanych ich kupnem było aż 70% osób przeglądających ofertę baterii bidetowych poprzez filtr „Montaż” na stronie Skąpiec.pl).

Jakie cechy dodatkowe cechy powinien posiadać kupowany przez nas baterie bidetowe? Według 67% procent użytkowników porównywarki szczególnie warte uwagi są krany jednouchwytowe. To urządzenia bardzo łatwe w obsłudze i szybko mieszające wodę ciepłą i zimną. Następnie w rankingu popularności znalazły się baterie bezdotykowe – zapewniają one wysoki poziom higieny i niskie zużycie wody.

Jak widać, w przypadku baterii bidetowych Polacy są raczej przywiązani do tradycyjnych i sprawdzonych rozwiązań. Być może trend ten zmieni się wraz ze wzrostem popularności tego rodzaju armatury.