Kup sobie średniowieczny zamek

Szukasz mieszkania? Jeśli oprócz dużych pieniędzy dysponujesz równie dużą fantazją, średniowieczny zamek może być doskonałym pomysłem dla Ciebie. Przygotowaliśmy małą listę zamków z Europy, które zostały wystawione na sprzedaż w […]

Szukasz mieszkania? Jeśli oprócz dużych pieniędzy dysponujesz równie dużą fantazją, średniowieczny zamek może być doskonałym pomysłem dla Ciebie. Przygotowaliśmy małą listę zamków z Europy, które zostały wystawione na sprzedaż w tym roku. Nie wszystkie co prawda pochodzą ze Średniowiecza, ale wszystkie są bardzo piękne.

Jeśli chcesz zapoznać się z artykułami dotyczącymi naszych krajowych zamków zachęcamy do zapoznania się ze stroną zamki w Małopolsce.

Zamek Myers, SzkocjaZamek Myers, Szkocja

Dla każdego kto dysponuje niebagatelną kwotą 2,5 miliona funtów, szkocki zamek Myers może być interesującą propozycją. Za tę fortunę dostaniecie 45 akrowy park z ogrodem oraz zamek posiadający 10 sypialni, 8 łazienek, 4 pokoje nadające się do przyjmowania gości oraz… pokój bilardowy.

zamek francuski LavaurZamek w pobliżu Lavaur, południowa Francja

Blisko 14 akrowa posiadłość w sercu której znajduje się okazały zamek. 12 pomieszczeń (w tym 6 sypialni) na dwóch piętrach. Główny pokój dzienny ma… 30 metrów kwadratowych.

zamek do kupienia pod Paryżem FrancjaZamek pod Paryżem, Francja

Jeśli oprócz małej fortuny macie liczną rodzinę, to ten zamek może Wam się spodobać. W 30 pokojach (19 sypialni) zmieścicie nie tylko swoje dzieci, ale i dalszych kuzynów 😉 25 kilometrów od Paryża, w pobliżu dwóch rzek, oczywiście otoczony dużym parkiem.
A jeśli chcielibyście wozić całą rodzinę do stolicy Francji – w zestawie znajduje się garaż na 10 aut.
Cena: 5 milionów euro.WestenhangerCastle
Zamek Westenhanger, południowa Anglia

Jeden z najcenniejszych zabytków zabytków hrabstwa Kent. Pierwszy zamek powstał tutaj w XIV wieku, ale historia tego miejsca sięga przynajmniej 1045. W Średniowieczu wielokrotnie rozbudowywany i przebudowywany, w XVI wieku trafił w ręce króla Henryka VIII. Używał go on jako prywatnej rezydencji, kiedy wizytował południe Anglii. Kiedyś, był to ważny punkt obrony południowego wybrzeża – dziś używany jest jako wspaniały plener fotograficzny dla wszystkich nowożeńców.

Cena: 2 miliony 600 tysięcy funtów.

Zamek na sprzedaż Francja ToulonZamek w pobliżu Toulon, Francja

XVI-wieczny zamek, w pełni odrestaurowany i zamieniony na luksusową rezydencję. 3 piętra, 6 sypialni, z łazienkami, pokojami dziennymi i dwiema kuchniami. Wokół zamku rosną drzewa oliwne.
Cena: 4 milliony 200 tysięcy euro.

Zamek Miolans zamek na sprzedazForteca Miolans, Savoy, Francja

Średniowieczne ruiny zamku, położone w sercu francuskiej doliny Savoy. Zamek zajmuje strategicznie ważne wzgórze i góruje nad doliną.zamek ballymaquiff na sprzedażZamek Ballymaquiff, Irlandia

Zamek ten został wybudowany przez rodzinę De Burgo w XIV lub XV wieku. Zamek to w zasadzie ruina ufortyfikowanej wieży rycerskiej.
Cena: 145 tysięcy euro.

wieża rycerska na sprzedażZamek Grantstown, Irlandia

W pełni odrestaurowana, XVI wieża rycerska wysoka na 22 metry.


zamek na sprzedaż CravanzanaZamek Cravanzana, Włochy
Wybudowany w XII wieku, przebudowany w XVI. Obecnie ma 3 piętra i 36 pokoi.


Niestety planując kupno tego typu nieruchomości, musimy być gotowi nie tylko na ogromne ceny, ale również na ogromne koszty związane z remontem i utrzymaniem obiektu.